9 czerwiec 2021

Niedzielski: w dwa dni na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano ponad 140 tys. nastolatków

fot. PAP
W ciągu dwóch pierwszych dni na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano ponad 140 tys. nastolatków w wieku 12-15 lat – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
REKLAMA

W wywiadzie dla TVP Info szef resortu zdrowia podał też, że zaszczepiono już blisko 20 tys. młodych ludzi z tej grupy wiekowej.

"Jesteśmy bardzo zaskoczeni zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci w tym przedziale wiekowym 12-15 lat. W ciągu dwóch dni zarejestrowaliśmy ponad 140 tys. chętnych na wykonanie szczepienia. W ciągu tych dwóch dni odbyło się blisko 20 tys. szczepień" - powiedział minister.

"Okazuje się, że zainteresowanie społeczne, ale także i świadomość tego, jak budować odporność populacyjną, jak budować swoje bezpieczeństwo podczas wakacji jest wśród Polaków ogromne" – dodał.

Obecnie dzieciom w wieku od 12 do 15 lat można podawać szczepionkę Pfizer/BioNTech. W poniedziałek również Moderna złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o rozszerzenie wskazań stosowania swojej szczepionki u młodzieży w wieku 12-18 lat. Dla grupy 12-15 lat wystawiono 1,7 mln e-skierowań na szczepienie. Rejestracja ruszyła 7 czerwca. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wejherowie