Specjalna komisja badała miejsce wypadku w Bojanie

fot. KPP w Wejherowie
W poniedziałek po południu policjanci wejherowskiej drogówki, funkcjonariusz Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się w Bojanie, gdzie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł pieszy. Obecni tam członkowie komisji sprawdzali infrastrukturę drogową m.in. pod kątem prawidłowości w jej oznakowaniu.
REKLAMA

W poniedziałek po południu miało miejsce spotkanie zespołu zajmującego się wyjaśnieniem i badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jest to specjalna procedura, która jest zawsze uruchamiana, kiedy doszło do wypadku śmiertelnego. Komisja ustalała, czy infrastruktura drogowa mogła mieć jakikolwiek wpływ na to zdarzenie drogowe.

Do wypadku doszło 14 maja 2021 rok. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego mężczyzny w Bojanie na ulicy Wybickiego. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności. Jak ustalili wstępnie policjanci ruchu drogowego skierowani na miejsce zdarzenia, kierowca mercedesa, jadąc ul. Wybickiego w kierunku Chwaszczyna potrącił pieszego 76-latka, który przechodził prawdopodobnie przez przejście dla pieszych.

Pieszy został przewieziony do szpitala, w którym zmarł.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wejherowie