reklama
kategoria: Na Sygnale
7 marzec 2025

Nietrzeźwy pieszy przechodząc w miejscu niedozwolonym na torach został potrącony przez pociąg

fot. KPP w Wejherowie
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej na obszarze kolejowym. Jak wstępnie ustalono, 45-latek przechodził przez tory w miejscu niedozwolonym i doszło do potrącenia. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy. Teraz sprawą zajmują się policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
REKLAMA

Wczoraj, około godziny 17:40, policjanci otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym potrąceniu osoby pieszej na obszarze kolejowym przez pociąg w rejonie ulicy Leśnej w Redzie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, którzy potwierdzili informację i przystąpili do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg relacji Słupsk–Gdynia Główna, jadący w kierunku Gdyni, potrącił 45-letniego mieszkańca Gdyni, który najprawdopodobniej przechodził przez torowisko w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala, gdzie obecnie przebywa.

Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości maszynisty i kierownika pociągu – obaj byli trzeźwi. Z kolei badanie krwi potrąconego pieszego wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu kolejowym, które trwały około 2,5 godziny.

Policja przypomina i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie torowisk. Przebywanie na torach oraz przechodzenie w miejscach niedozwolonych jest nie tylko skrajnie niebezpieczne. Pamiętajmy także, że przechodzenie przez przejście na torach, gdy rogatki zamykają się i/lub nadawane jest światło w kolorze czerwonym, jest surowo karane – za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości do 2 tysięcy złotych. Taka sama kara czeka kierowcę, który przejeżdża przez tory przy czerwonym świetle lub gdy zapory się opuszczają.

Przypominamy również, że zamykające się rogatki i czerwone światło na przejazdach kolejowych oznaczają bezwzględny zakaz wchodzenia na torowisko.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wejherowo
7.2°C
wschód słońca: 04:33
zachód słońca: 20:53
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wejherowie

kiedy
2025-06-03 17:00
miejsce
Wejherowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-03 20:00
miejsce
Wejherowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-22 16:00
miejsce
Browar Lubrow, Wejherowo, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-10 17:30
miejsce
Wejherowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany