Lekcja on-line z policjantką w ramach projektu „Bezpieczne zachowania w sieci”

fot. KPP w Wejherowie
Wejherowscy policjanci spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Pogadanki dotyczą m.in. zagrożeń związanych z Internetem, a także przejawów demoralizacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
REKLAMA

Policjanci cyklicznie prowadzą zajęcia o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym także w formie lekcji on-line. We wtorek policjantka z wejherowskiej komendy przeprowadziła spotkanie przez internet z dziećmi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie w ramach projektu „Bezpieczne zachowania w sieci”. Podczas tej akcji mówiła o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą. Wyjaśniała czym jest stalking, a także hejt czy bulling. Nie zabrakło informacji na temat innych czynów zabronionych, do których może dojść w sieci internetowej, w tym child groomingu. Tego typu akcje, mają za zadanie pomóc dzieciom zrozumieć zagrożenia, które mogą pojawić się w przestrzeni internetowej, ale także uświadomić, że czasami z braku wiedzy i świadomości w tej tematyce, sami mogą stać się sprawcami pewnych niepożądanych zachowań.

Ponadto podczas spotkania mundurowa omówiła zagadnienia związane z innymi niebezpieczeństwami, jakie niosą substancje zabronione: dopalacze czy narkotyki. Na zakończenie dwugodzinnego spotkania zapoznała uczestników spotkania z najnowszymi przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym: przepisy odnoszące się do zasad z korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także rolek czy wrotek oraz rowerów- w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu. Funkcjonariuszka przypomniała także o zasadach obowiązujących pieszych na drogach nawiązując do akcji „Patrz i słuchaj”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wejherowie