10 osób zatrzymanych z narkotykami - intensywny tydzień działań wejherowskiej policji
Do pierwszego zatrzymania doszło już w poniedziałek, kiedy to patrol ruchu drogowego skontrolował 20-latka, który posiadał kryształki przypominające mefedron. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, przesłuchany i usłyszał zarzuty.
W środę policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 43 i 36 lat. U jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 30 gramów narkotyków, u drugiego – około 3 gramów. Obaj zostali zatrzymani, przesłuchani i również usłyszeli zarzuty. Tego samego dnia w miejscowości Bolszewo patrol prewencji zatrzymał mężczyznę z niewielką ilością amfetaminy.
W czwartek doszło do kolejnych interwencji. Policjanci prewencji zatrzymali 42-latka posiadającego marihuanę. Tego samego dnia także funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 47-latka, który miał przy sobie około 90 gramów suszu roślinnego, 4 krzewy konopi oraz sprzęt służący do ich uprawy. Wszystko zostało zabezpieczone przez policjantów, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
W piątek patrol prewencji zatrzymał 22-latka, który miał przy sobie niewielką ilość suszu i około 12 gramów białej substancji w postaci kryształków. Dalsze przeszukania wykazały, że w jego mieszkaniu znajdowało się kolejne 22 gramy mefedronu.
W niedzielę w Wejherowie funkcjonariusze zatrzymali 39-latka z amfetaminą oraz 36-latka z mefedronem. Również w Bolszewie do kontroli drogowej został zatrzymany Volkswagen, którego kierowcą okazał się 36-latek posiadający aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do grudnia 2026 roku. Dodatkowo miał przy sobie ponad 6 gramów amfetaminy, był pod jej wpływem oraz miał do odbycia karę zastępczą pozbawienia wolności. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.
Każda osoba zatrzymana z narkotykami została doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku kierowcy, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, musi on liczyć się z surowszymi konsekwencjami – naruszenie zakazu to przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.
Policjanci po raz kolejny przypominają: narkotyki to nie tylko ogromne zagrożenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego, ale również realne konsekwencje prawne. Posiadanie nawet niewielkiej ilości substancji odurzających jest przestępstwem i zgodnie z Kodeksem karnym może skutkować karą pozbawienia wolności do 3 lat.
Funkcjonariusze każdego dnia prowadzą działania mające na celu ujawnianie osób naruszających prawo. Dzięki skutecznej pracy prewencji, ruchu drogowego i wydziału kryminalnego, osoby stwarzające zagrożenie dla społeczeństwa są zatrzymywane i pociągane do odpowiedzialności karnej.